| BulldogK a întrebat:

Am o problema. Imi arata pe telefon ca mai am decat 700MB liber (din 4GB) si am dezinstalat aplicatii mari, una de 1.4 GB si alta de 1GB. Dar tot imi arata ca am 700Mb liber. La fel si pe Zarchiver si pe Memory Map, si pe alte aplicatii. Am dat factory reset la telefon, si a mers primele zile, dar acum se blocheaza la 0, 93GB
Am un Samsung Galaxy Grand Prime

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Instaleaza CCleaner, va curati fisierele temporare nefolosite si va elibera din memorie.

| bystefu a răspuns:

Încearcă să optimizezi spațiul de stocare pentru ca e memoria cache.Nu mai stiu cum se numeste programul din grand prime, eventual descarci unul de pe google play sa șteargă fisierele temporare și cache.

| andreidenis1890 a răspuns:

Incearca cu un clenaer pentru ca raman rezidurile din aplicatiile dezinstalate si daca nu merge da un restart din setarile de fabrica.

| BulldogK explică (pentru andreidenis1890):

Am dat un restart, dar e la fel