| EnvyU a întrebat:

Am probleme cu touchscreenul, ba merge sa dau unlock ba nu merge (adica cand dai pe butonu de power si glisezi in sus sa il deschizi) si pe langa asta, o portiune in forma de linie pe verticala nu merge absolut deloc. M-am uitat pe net si cica ar putea fi din cauza ca s-a stricat "digitzerul" nu stiu ce e ala.
Cat m-ar costa sa il repar? Sau nu merita? Nici nu pot sa raspund la telefon, am schimbat sa raspund pe butonu de power. telefonul este Sony xperia z1 compact

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Du-te la service să vezi de la ce poate fi. Dacă zici că uneori merge probabil nu e de la touch, dar nu am cum să îți spun cu siguranță, întâi trebuie să afli sigur care este problema.

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Daca ai inca garantie pentru telefon se va rezolva usor, daca nu mergi cu el la un service!

| Mariiiiiiiii a răspuns:

Du-te la un magazin de reparații