| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme de distorsionare a calității intrării audio, probleme cu audiția apelurilor telefonice si lipsa sunetului în înregistrările video.
Ce sa fac?
Când primesc un apel persoana cu care vb nu mă poate auzi.
Ce e de făcut?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi cu telefonul la service sa il repare. Daca ai garantie, mergi la magazinul de unde a fost cumparat.

| Bizon95 a răspuns:

Service sau garantie
e clar ca microfonul sau circuitul din fata microfonului e defect
afaik sunt 2 microfoane, unul pentru telefon si unul pentru speaker/inregistrare video, si e ciudat ca ambele nu merg