| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Am revenit tot cu aceeasi problema! Telefonul meu. Ieri seara, ce mi-a venit mie, sa imi bag 'model' la deblocarea telefonului. Eram afara cu prietenii, si evident m-am dat cu vorba,iar eu,ca o neglijenta,am uitat acel 'desen'. Am incercat. Am tot incercat, dar telefonul meu prostut, s-a cam blocat. Fiindca eram afara si nu prea aveam baterie, am dezactivat wi-fi'ul, iar acum, ma pune sa bag contul google care bine'inteles merge cu net. Am cautat de dimineata pana acum, dar nimeni nu imi da un raspuns corect. Unii imi spun sa intru in apel de urgenta si sa bag un numar respectiv pentru resetare,dar nu se gandesc ca "apel de urgenta" este pentru POLITIE, SALVARE SI POMPIERI. Bine'inteles ca mi-am intrebat prietenii, spunandu-le ca sunt la bunici la tara, iar aici nu am posibilitatea de a merge la SERVICE si intrebandu-i ce pot face, dar ei mi-au spus "'auuucii.imi pare rau pentru tine.", "suna foarte rau", de parca as fi patit EU ceva. Nu am calculator! Am LG optimus L7.
A fost o etapa in care m-am enervat, am cautat pe youtube RECOVERY MODE, am gasit, am facut, dar mie imi apare "emergency mode" pe un fundal galben.
De raspunsps la apel, merge.Insa,nu merge trasa "bara" de sus sau intrare in meniu. Culmea este ca acum stiu modelul. Ciudat, nu?
P.s: nu imi merge butonul 'home', pe care ar trebuii sa-l tin apasat, cand imi resetez telefonul. Voiam sa plec acasa, sa imi duc telefonul la reparat, insa parintii nu pot venii.
Va dau... funda thinking Dar va rog ajutati-ma. Va roooooog

3 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=aE5sTWHXZBI uita-te aici si reseteaza-ti telefonul!

| eviltwinnn a răspuns:

Ce buton home nu iti merge tie? Daca nu ti-ar merge unul din butoanele pe care ar trebui sa tii apasat ca sa il resetezi, nu ti-ai mai fi pornit telefonul pana acum.
Inca o data, ce telefon ai?