| Andreeixd a întrebat:

Salut TPUAcum o zi am incercat sa fac update la un LG Optimus One,dar am intampinat o eroare a updaterului si mi s-a blocat, telefonul ramasese aprins pe emergency mode, nu mai raspundea la nici o comanda...i-am scos bateria i-am pus-o la loc si cand sa-l apind telefonul era mort...ce as putea sa fac?sad

5 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

Si eu am avut problema asta cand aveam Optimus One. Din pacate nu am mai reusit sa-l salvez si a trebuit sa-mi cumpar alt telefon. Nu am mai cumparat produse LG de atunci, cred ca sunt cele mai mari jeguri de pe piata.
RUSINE LG!
(Sa revin la subiect, eu nu am mai putut face nimic, iti doresc sa reusesti sa-l salvezi si daca poti, zi-mi cum ai facut)

| tony00best a răspuns:

Poi prima oara du-te la un servis si vezi ce iti spune si daca nu stie du-te la un specialist

| Andreeixd explică:

O sa vad ce pot face.

| Andreeixd explică (pentru Andreeixd):

Am citit despre ceva pe nume jtag care iti "reinvie" telefonul...si la unii chiar a mers costa 100 de lei.

| Andreeixd explică:

Am mers azi la un Service GSM si mi-a spus ca este strica bootul, de aceea nu se mai aprinde..Si mi-a mai spus si ca imi va baga si ce-a mai noua versiune de android.Mi-a zis ca ma costa 80 de lei.e destul de binewinking