| Bianca244 a întrebat:

Am Samsung galaxy s5 De cateva saptamani si doar azi l-am incercat sub apa. Cand am luat Telefonul mi-au spus ca sub carcasa sunt niste buline albe care daca intra apa se fac rosii. Nu vazusem niciuna rosie dupa ce a fost in apa. Am luat bateria jos si sub am vazut gen o bulina mai aurie, aceea de sub baterie este de aceea de care mi-a spus vanzatorul? Nu mai stiu daca inainte sa il bag in apa era culoarea aceea sau era alba... telefonul merge ca inainte.dar nu stiu. Si inca ceva daca stie cineva cum sa fac sa mearga tastatura sub apa. Am pus la setari ceva de sensibilitate si zicea ca merge cu manusile, dar tot nu merge sub apa.

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

De ce esti asa fraiera sa bagi telefonul in apa rolling on the floor? lol... daca il mai bagi sub apa ramai fara mufa de incarcare si cea de casti.Telefoanele nu sunt facute sa stea sub apa prea mult timp...sau deloc. Oricum ai pierdut garantia daca acele buline sunt alte culori. NU IL MAI BAGA IN APA rolling on the floor

| notefree a răspuns:

Alta ce pune botul la marketing
A mai fost unul ce avea un Sony xperia z3 care ii rezistent la apa la pus in apa si s-a stricat
Nul pune in apa certifacatul ip67 este facut ca sa reziste cand is scapi in apa nu cand is bagi tu
IN prostia ta vei ramane fara telefon
Nu te încrede in minunile alea sau clipurile de pe youtube