| Daniel_Dumitrascu_1996 a întrebat:

Am scapat telefonul in apa si a facut condens camera, lasand urme de aburi pe lentile. cum scap de acest condens de pe camere?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aruncă l ce marcă era?

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Lasa-l 72 de ore intr-o punga cu orez.

| itsoft a răspuns:

Numai prostii vb astia cei legat cu orezu cu caloriferu. Nu ai ce sa-i mai faci numai decat sa se schimbe camera. Scoasa aia si inlocuita cu una noua. Ce model este telefonul. ca daca e ar fi mai avantajos sa cumperi tu camera si s ate duci sa tio monteze ei. sau chiar tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dul la service daca mai e in garantie.

| Dennisz a răspuns:

Daca ai un aspirator prin casa, poti foarte usor sa "il aspiri" vreo 5-10 minute.
Pui telefonul la furtunul de la asiprator si il lasi sa se aspire.
Aceeasi metoda se foloseste si daca scapi telefonul in apa.

| Draguţica00Tania a răspuns:

Din pacate, sa dus.Nu cred ca mai potii scăpa.Asa mi s-a intamplat si mie.

| Marinescu_Teo_1999 a răspuns:

Pune.l pe calorifer