| Lia01 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor va rog happy Aveti idee de vreun cod sau vreo modalitate in care sa verific daca un telefon(Samsung galaxy s6 edge) a fost folosit? ma refer la numar de ore vorbite sau orice de genul.
Vanzatorul mi-l da in tipla, dar vreau sa verific si acest aspect caci nu este sigilat si riscurile cand cumperi un telefon asa sunt foarte mari asa ca vreau sa aplic toate masurile de verificare pe care pot.
Multumesc frumos anticipat!

1 răspuns:
| 7GanditoruProceseaza7 a răspuns:

Daca telefonul este deja configurat si are un profil facut deja poti sa intri la optiuni si dai acolo la baterie si vezi cum a fost consumata si cred ca iti dai seama de aici.
Daca nu are nici un profi si ti-l da formatat adica te pune pe tina sa il configurezi nu cred ca poti verifica.
Cu atat am putut sa te ajut... nu sunt expert in telefoane da asta stiam.
Inca ceva telefonul e secondhand nu? Verifica daca e codat in vreo retea si daca are garantie. Daca are garantie e perfect nu prea ai de ce sa iti faci griji... Funda? big grin