| DaGGoThh a întrebat:

Am un Iphone 5 şi de curând am întâlnit o problemă. Deodată brusc mi s-a oprit difuzuzorul şi microfonul şi nu se mai auzea telefonul, nici muzica telefonului nu se auzea. Am oprit telefonul şi l-am redeschis şi totul s-a rezolvat. Nu ştiu de la ce ar fi problemă şi aş vrea mai multe păreri, precizez că am IOS 7.0.0, prima versiune, iar telefonul încă mai este în garanţie. Aştept câteva răspunsuri, nu prea aş opta pentru garanţie, că nu am avut până acum probleme de funcţionare şi cine ştie cum îmi dau un alt telefon care îmi va face probleme.

4 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Se mai intampla, adica orice soft are bug'uri. Ai modificat ceva setari la iOS? jailbreak? decodare ceva? sau este ca scos din fabrica?

| DaGGoThh explică (pentru VirusS97):

Nu, n-am modificat nimic din setări la IOS şi nici nu are jailbreak şi este neverlocked din fabrică.

| VirusS97 a răspuns (pentru DaGGoThh):

Atunci daca ti se mai intampla iti recomand sa il trimiti in serivce. Dar daca zici ca, probabil ei nu sunt de incredere, nu stiu ce sa zic, depinde de unde l-ai luat. Afla mai multe detalii inainte sa-l trimiti la ei. Fiindca sunt constiient si eu de ce se poate intampla... fura astia cum vor ei.

| dryft3r a răspuns:

Orice soft are bug-urile lui. Depinde daca ai schimbat ceva la setarile de iOS. Poti sa-ti upgradezi versiunea.