| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca poate sa imi raspunda cineva sigur.
Problema este urmatoarea: cineva a facut abonament la un telefon in uk (Anglia) si omul nu il mai plateste, eu vreau sa il cumpar si sa plec cu el in tara.
Intrebarea mea este: poate sa mi-l blocheze daca plec cu el in tara?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti pleca cu el. Ii dai cartela si tu iti iei alta din tara. Nu ai spus daca este locked sau unlocked. La ei nu am auzit sa fie blocate intr-o retea. Three, de care spui, nu am auzit sa fie in Romania.

| NadiaUvn a răspuns:

Dacă e pe abonament in Anglia nu merge folosit in Romania, eu așa stiu... De la ce e abonamentul?

| KristianSan a răspuns:

Poate fii deblocat in orice retea, ma intereseaza sa stiu daca merge cartela in Romania