| Innnaa a întrebat:

Am si eu o problema mare: Am telefonul Lg Optimus One P500 si acum un an mi-am facut cont pe Android Market care a devenit Google Play si am uitat parola.Atunci cand sora mea si-a bagat cartela in telefonul meu si apoi a scos-o mi-a aparut o eroare si trebuie sa bag parola pentru a ma configura pe Google Play si am uitat parola.Imi poate spune si mie cineva daca pot face un cont nou? Va rog foarte repede...

P.S. Vreau sa imi explicati cum sa imi fac un cont nou sau un tutorial. Funda cel m ai rapid!

Răspuns Câştigător
| iamSeBy a răspuns:

Intri la setari, dai la conturi si sincronizare, selectezi contul de gmail, si dupa aia cand o sa dai sa intri pe market o sa iti dea sa iti scrii contul si parola sau sa iti creezi un cont. Daca nu, salveaza toate pozele si tot ce mai ai in el, si da-i o Revenire la setarile din fabrica, si asa o sa fie exact ca atunci cand l-ai cumparat (daca a fost nou) si iti creezi acolo cont. Ca sa iti faci un cont nou e foarte simplu, alegi un nume de utilizator, scrii parola, o rescri si gata... Pur si simplu urmezi pasii aia de acolo. Funda?big grin