| Mshere a întrebat:

Am un Alcatel OneTouch 991. Nu mai functioneaza touch-ul. trebuie sa ii scot bateria, sa il deschid si abia apoi merge sa deblochez tastatura O DATA. Apoi, daca blochez tastatura, touch-ul nu mai raspunde la comenzi, nu mai raspunde in niciun fel si trebuie sa o iau de la capat cu bateria si sa il deschid din nou.

Cam asa sta treaba. M-am gandit ca poate ar trebui sa-i recalibrez touch-ul, poate poate rezolv ceva. Dar nu stiu cum se face asta.

Deci stiti cumva cum se recalibreaza touch-ul la un Alcatel OneTouch 991?

Răspuns Câştigător
| AvM94 a răspuns:

Incearca sa-i dai un reset sau du-te si resofteaza-l atat pot sa-ti zic. Nu stiu telefonul ca sa iti spun unde sa da-i, umbla si tu prin setari si poate gasesti acolo, cum sa-l recalibrezi, trebuie sa fie optiunea.