| AndreiG11 a întrebat:

Am un Allview P6 life, din pacate mi-am spart touchul la el, am niste poze si numere de telefon care incerc sa le recuperez. Aveti vreo idee?

9 răspunsuri:
| C4T4L1NU5 a răspuns:

Poti sa faci 2 lucruri > 1. sa il conectezi cu cablul la laptop sau pc si sa copiezi tot ce ai > 2/ sa ii schimbi displayul

| Mafiotu007 a răspuns:

Scoate cardul de memorie din el si cartela sim si le pui in alt telefon.Succes!

| AndreiG11 explică:

Pozele sunt in memoria telefonului si acesta are activata functia usb debugging

| TheTimeKiller a răspuns:

E simplu. Faci rost de un cablu OTG(e 5-10 lei) si conectezi mouse-ul la el.Iti apare sageata, ca la PC, te duci in setari-conturi google(sper ca-ti sti contul google) si faci back-up la contacte pe contul google.
Sau te duci in dialer(contacte), la setari si salvezi numerele pe cartela/card SD.
Sper ca te-am ajutat.Succes!

| AndreiG11 explică (pentru TheTimeKiller):

Am cumparat un cablu OTG dar nu imi merge.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru AndreiG11):

Inseamna ca telefonul nu suporta mouse/tastatura/dispozitive USB. Mie imi merge. Imi pare rau sad. Asta e sad, Allview. Daca vrei sa cumperi ecran de la ei, iti cer 75% din valoarea telefonului.

| AndreiG11 explică (pentru TheTimeKiller):

Alte solutii nu ar fi, nu?

| TheTimeKiller a răspuns (pentru AndreiG11):

Posibil sa se fi salvat, atat pozele cat si numerele de telefon in contul google.
Daca stii contul google, incearca sa te conectezi pe alt telefon android, numerele ar trebui sa fie salvate in cont. Pozele posibil sa se fi salvat si ele, descarci aplicatia google photos si vezi daca le gasesti, dupa ce te conectezi cu contul google.

| MinivaGSM a răspuns:

Poti sa schimbi direct touchscreen-ul pentru suma de 159 RON total.

Uite aici un link de ajutor https://www.minivagsm.ro/touchscreen-geam-sticla-allview-p6-life

Toate cele bune!