| calinmihai a întrebat:

Am un dual sim (slot 1 merge 2g si 3g, slot 2 merge numai 2g).

PROBLEMELE:
- daca setez la slotul 1 "gsm only" dispare semnalul >= "no service". Pe 3 g merge bine
- slotul 2 (care e numai 2g), nu merge deloc - vede cartela si providerul dar e "no service".

Cartelele sunt verificate si nici alte cartele nu merg in acest telefon.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ciudată situaţia!

NU ne-ai spus cam ce "chinezărie" face astfel de probleme happy

Oricum, aspectele NU sunt normale şi ar trebui să mergi cu telefonul în Service ( posibil să fie un defect, în cazul în care nu e un telefon "no name"/replică ).

Toate cele bune.