| monica7666 a întrebat:

Am un telefon dual sim. Pe una dintre sloturi merge cartela 3g si pe celalalt 2g. Intrebarea mea este daca gasesc cartela Orange 2g deoarece slotul pe care merge 3g il am ocupat.

2 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

... ar trebui să meargă orice cartelă. Nu există cartelă 2G, 3G, 4G. De exemplu 4 G reprezintă viteza de internet pe care ți-o poate oferii o companie ( Vodafone, Orange etc. ) Poți să pui orice cartelă. Telefonul tău are 2 sloturi pentru cartele. Pe un slot poate să suporte o conexiune de 2G iar pe alt slot poate să reziste la o conexiune de 3G. Poți să iei orice cartelă. Diferența va fi aceea că indiferent dacă Orange îți oferă o conexiune de 4G, tu vei avea o viteză de doar 2G

| George12356456 a răspuns:

Nu-ti trebuie cartela 2g. Folosesti o cartela normala, numai ca semnalul va fi 2g.