| Costica3331 a întrebat:

Am un Huawei U8850 si am urmatoarea problema: nu reusesc sa ma conectez la wi-fi. Pe broadband merge perfect dar cand dau sa ma conectez la wi-fi,apar in lista toate retelele disponibile dar cand dau conect scrie ca nu poate gasi IPul (Get IP address filed). Nici la alte routere nu se conecteaza. Am intrat in setarile telefonului am bifat IP Static,am introdus manual IP, DNS, etc.si s-a conectat imediat dar....desi arata antena max.nu mergea sa intru pe pagini sau facebok. Am debifat IP Static si a functionat netul impecabil cam 3-4 minute apoi iar a cazut si scria "Get IP address filed". Am bifat apoi debifat IP static si iar a functionat 3-4 minute...Ce ma fac? Ca nu mai stiu ce sa-i mai fac.Astept un raspuns.

4 răspunsuri:
| Nicu47 a răspuns:

Salut,la rutarul la care te-ai conectat este al tau?
Ca daca nu este al tau te scoate ala care il are.

| Costica3331 explică (pentru Nicu47):

Este ruterul meu si dupa cum am spus, am incercat si la unul care nu este al meu dar este public si tot nu functioneaza

| Sukarime_Ali_1988 a răspuns (pentru Nicu47):

Niku ma ajuti si pe mine te rog HUAWEI U8850 cum fac si eu ca nu gasesc setari pentru internet

| Nicu47 a răspuns (pentru Sukarime_Ali_1988):

Dai la setari-mai multe...-retea mobila