| nutuxcristian a întrebat:

Am un iPhone 4S pe iOS 5. Daca vreau sa fac upgrade, sar direct la iOS 8.1.2 (adica ultima versiune de iOS), sau pot sa merg treptat? Adica:
iOS 5 > iOS 6 > iOS 7 > iOS 8.
Dau funda +vot.Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Nu poți. Asta e politica abordată de companiile astea. Îți bagă pe gât noi și noi versiuni și telefonul tău ajunge să nu mai funcționeze cum trebuie, obligându-te să-ți cumperi ceva mai nou.

4 răspunsuri:
| JohnMuscalu22 a răspuns:

Pai... Daca dai upgrade ai nevoie de ITunes si de un PC.Nu merge sa o iei treptat, dar ultimul iOS se misca destul de bine, si prinzi net mult mai bine.Iti recomand sa faci upgrade. Sper ca te-am ajutat.

Succes cu Iphone-ul! happy

| LenoreVoldaren a răspuns:

Intrii la setări -> general -> actualizare software (vezi să ai wifi pornit) și acolo îți arată ce versiune este disponibilă pentru telefonul tău. Întotdeauna acolo va arăta cea mai recentă versiune compatibilă, deci probabil că aceea este iOS 8.

| nutuxcristian explică (pentru LenoreVoldaren):

Dar daca eu nu vreau iOS 8, si de la 5 vreau sa trec la 6.1.3, pot?

| nutuxcristian explică (pentru JohnMuscalu22):

Multumesc! Eu vreau sa trec la iOS 6.1.3 din iOS 5. Pot face asta?