| qwertyuioppp a întrebat:

Am un iphone 4s si tocmai l-am scapat pe jos si nu mi se mai vede nimic dar se aude si pot rasp la telefon.Cand l-am scapat ecranul mi s-a facut din ce in ce mai alb in iar in 3 sec negru complet.As vrea sa stiu ce s-a intamplat si cat ma costa reparatiile.

3 răspunsuri:
| KingTheKing a răspuns:

Banuiesc ce s-a intamplat cu el straight face dar nu sunt sigur! nu prea cred! dar poate. cred ca au scapat clamele de la display, cu toate ca e imposibil! iar reparatiile la un gsm sunt 200 lei! Funda?

| qwertyuioppp explică (pentru KingTheKing):

La inceput am crezut ca mi s-a stricat diplayul dar l-am lasat o perioada si dupa l-am deschis si mi s-a deschis normal doar ca daca il misc brusc sau apas in unele zone pe lateral mai tare, face acelasi lucru prima data mi se vad niste dungi dupa care mi se face negru complet.Cred ca mi s-a miscat cv la display si trebuie fixat nu cred ca e stricat.

| biostar7 a răspuns:

Nu am de unde sa stiu cat costa reparatiile, du telefonul la un service si vezi ce a patit si cat costa sa ti-l repare.Bafta!