| Ifrose a întrebat:

Am un iPhone 8+ și se blochează tach ul (sau cum se scrie) am dat restart la telefon și tot așa l-am luat de pe flip dar nu tot deauna făce așa dacă îl închid de mai multe ori sau stau pe el își revine. Știe cineva de la ce e?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce banui ca ar fi, cel care la avut a schimbat acel digitizer, sau touch cum spui tu, cu unul facut prin China, chinazarii, cum le zic oamenii si de acolo problemele ce le ai tu.

Ar putea si displayul sa fie tot la fel.De regula cei care sparg ori geamaul ala touch ori si ala si display, le schimba cu de astea luate de prin China, pentru ca unul original costa f mult, ori nu gasesti.

| Ronnix a răspuns:

Salut,

Telefonul are o problema, iti recomand sa-i faci returnare si sa-ti iei banii inapoi.

O seara placuta!