| andreeeeea a întrebat:

Am un LG Optimus L5 II. L-am scapat vineri in toaleta,l-am scos imediat,i-am scos din el tot ce se putea scoate,l-am sters si acum sta in orez(orezul absoarbe apa). Totusi are o pata de apa pe ecran care nu dispare nicicum. Maine il duc la service,pana atunci, aveti vreun sfat? E vreo sansa sa isi revina?laughing

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă a intrat apă în el, șansele sunt minime de revenire.
Pa, pa.

| raulddan a răspuns:

E posibil sa mearga. Am vazut multe care au mers dupa ce au cazut in apa dar nu au functionat mai mult e cateva luni. Daca merge acum asta nu inseamna ca oxidarea nu continua, isi va face treaba (poate si un an) si la un moment dat vei avea problem din nou cu el.

| Calofir_Virgil_1996 a răspuns:

Inprimul rand orezul u absoarbe apa, el trage chineji care iti repara telefonul =)