| anonim_4396 a întrebat:

Am un Nokia Lumi 610. Se aprinde, imi apare NOKIA, vibreaza si se stinge. Dupa ce incerc de 2-3 ori, mi se aprinde, ramane 2-3 minute aprinse, vibreaza si iar se stinge. A mai patit cineva? Stie careva ce problema poate sa aiba? Stie cineva cum pot sa rescriu softul?

4 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Inainte de a incerca sa rescrii softul incearca un hard reset.
1. Opreste telefonul
2. Apasa urmatoarele butoane simultan: volum jos, pornire, camera pana cand telefonul vibreaza si logo-ul Nokia este afisat.
3. Dupa afisarea logo-ului Nokia, ia degetul de pe butonul de pornire si tine apasat doar pe volum jos si camera pana ce telefonul porneste.
Sursa: http://www.youtube.com/watch?v=ohnXR784mxE

| tikylau a răspuns (pentru pbsolver):

Am incercat, revine la setarile din fabrica, setez ora, data si dupa 2 minute tot asa imi face.

| Crancu_Adina_1973 a răspuns (pentru tikylau):

Buna,ai rezolvat ceva? am exact aceeasi problema.ms

| tikylau a răspuns (pentru Crancu_Adina_1973):

Da...telefonul a intrat la apa si de aia se intampla asta. Persoana care mi l-a vandut, mi-a tras teapa. Daca deschizi capacul din spate, este ceva alb... daca s-a facut albastru, inseamna ca a intrat la apa