| DanaX a întrebat:

Am un Nokia lumia 520 scapat pe jos si i s-a crapat ecranul foarte subtire pe mijloc (nu si displayul).Cat ar costa sa-l refaca la un service gsm? E posibil sa-l faca pe loc?

2 răspunsuri:
| VyrusEleven a răspuns:

Ecranul te va costa in jur la 100-150 lei, dar nu aia e problema, problema e ca domnii de la service cam pun piese contrafacute. Sa-i specifici la domnul de la service ca vrei piese originale, ca daca nu ai sa te intorci in 2-3 luni la ei. Pe loc nu o sa ti-l faca pentru ca piesele trebuiesc comandate si dureaza intre 24-48 ore pana sunt livrate. Sper ca am raspuns cu succesc intrebarii puse de tine. Bafta

| DanaX explică:

Precizez ca se vede totul clar doar ca nu mai merge touch-ul!