| eduardpetrolistul a întrebat:

Am un Samsung A50 si am incercat sa ii introduc stick-ul cu un cablu otg si o mufa type-c dar nu il vede. Exista o alta modalitate?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici nu-ti trebuie cablul. Transferul de poze si alte fisiere se poate face cu Google Drive sau Google foto (daca ai cont de Gmail si implicit de Google).
Uite la Drive: http://bit.ly/2mUEuC1
Si uite la foto: http://bit.ly/2mRJNC5
Transferi fisierele pe in aceste conturi de pe internet, le downloadezi pe PC sau laptop si apoi pe stik.
Daca nu vede cablul inseamna ca este cablul defect. Telefonul nu poate avea probleme ca altfel nu s-ar incarca.

| eduardpetrolistul explică (pentru Salontanul):

Da inainte am avut un Samsung j6 2018 si a mers, chestia este ca am pus mufa aceea type c tellur la un stick dublu(capat usb+micro usb) si tot nu il vede, este bun in cazul in care am si filmulete in jur de 1 gb, este mai rapid prin otg, sau un joc mai mare de pe pc

| Salontanul a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Incearca cu alte cabluri. O fi defect! Stai ca incerc acum si eu. N-am incercat asta. Si eu am A50.

| Salontanul a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Am incercat. La mine merge. Mi-a cerut telefonul sa aprob transferul de fisiere si gata.

| eduardpetrolistul explică (pentru Salontanul):

Deci trebuie sa meargă, este posibil sa fie defectă mufa type c

| Salontanul a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Se poate! Daca sunt in garantie trebuie luat legatura cu service-ul. Daca nu, un service de langa casa.

| eduardpetrolistul explică (pentru Salontanul):

Ok,multumesc mult

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce Samsung, telefon? Tabletă? Laptop, televizor? cee

| eduardpetrolistul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Un telefon Samsung a50 2019

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Mersii

| Bizon95 a răspuns (pentru eduardpetrolistul):

Il ignor pe cristi ala
pentru ca E ABERANT
intai nu a citit in intrebare A50, apoi intreaba si dupa ai zice mercic, fara nici un raspuns

esti sigur ca, cablul otg functioneaza?
incearca sa pui un mouse usb in el, pe Android merge (mouse-ul)

alta solutie nu exista sa connectezi un stick, decat transfer via un calculator

| sunt0anonima a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Samsung A50 e doar telefon

| sunt0anonima a răspuns:

Vrei Sa transferi poze? Dacă da, poti folosi bluetooth