| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Ace cu android 2.3.6 si am o problema cu cateva jocuri, pe android market (google play) imi spune ca sunt compatibile dar cand le descarc mi se vede alb si nu inteleg nimic din joc de exemplu nfs shift (sa mai intamplat la multe jocuri) ce sa fac sa nu-mi mai apara alb si sa se vada jocu ca lumea?

2 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Pai si mie mi se intampla la unele jocuri care le downloadez ceva de genul acesta.
Nu imi dau seama de ce. De obicei cand ti se intampla asta, jocul nu este compatibil cu telefonul (Probabil este prea 'neperformant'. Daca asta ti se intampla si la jocuri cu o grafica mica, nu stiu ce sa iti zic... Poate ai un virus! Vezi daca ti se pare ceva suspect la una dintre ultimele aplicatii instalate de tine, care poate iti mananca bateria, RAM-ul, spatiul. Daca nu este nici asta, cred ca o sa trebuiasca sa ii dai Factory Reset. Iti pui tot ce ai mai important (Poze) Pe calculator si dupa ce ii dai Reset, nu cred ca mai ai nevoie sa ti le pui inapoi, mai ales ca o sa ai mai mult spatiu, si sunt mai sigure in calculator. Daca Instalezi aplicatii numai de pe GooglePlay si tot nu iti merg jocuri care nu cer cine stie ce resurse (Pentru ca telefonul tau nu este facut prea mult pentru jocuri, are un RAM foarte mic), du-te la Orange(daca l-ai luat nou, sau...de unde l-ai luat - Vodafone, Cosmote). Daca l-ai luat SH, du-te la un service.
Sper ca te-am putut Ajuta!

| xWeasel a răspuns:

Am uitat sa mentionez Samsung Galaxy Ace GT-S5839-i.