| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung galaxy gio si cand il conectez la usb nu imi gaseste driverul am incercat sa-l iau si de pe net si tot nu a mers ce sa-i fac?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să ai Samsung Kies instalat pe laptop/Pc - îl poţi downloada de la linkul :
http://www.samsung.com/hk_en/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Aşa cum ziceam, trebuie ca, ÎNAINTE de asta, să descarci şi să instalezi pe Pc programul Samsung Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Toate cele bune.

| Rockat a răspuns:

Descarca Samsung Kies, il gasesti pe Samsung. com