| DraganBogdan a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Note GT-N7000,
Nu se mai aprinde, ramane scrie SAMSUNG pe ecranul telefonului. I-am dat restart, nimic. Ma poate ajuta cineva? happy

Răspuns Câştigător
| GrigoRee94 a răspuns:

Aici vorbim de un mic BOOTLOOP in termene romanesti sau pe intelesul tau "a ramas blocat la logoul Samsung", poate fi din diferite motive
1.Softbrick - softul care ai incercat sa il pui nu a fost bun (md5sum care nu a fost bun)
2.In timp ce se updata softul ti s-a oprit curentul sau ai scos cablul de date

DACA ITI INTRA TELEFONUL IN DOWNLOAD MODE, ESTE OK(TI APASAT PE BUTON POWER + BUTON MIJLOC + BUTON VOLUM JOS SI AR TREBUI SA ITI APARA SIGLA ANDROID CU O LOPATA SI UN TRIUNGHI GALBEN)

Poti rezolva simplu dar intai informeaza-te cum sa faci pas cu pas ca iti poti strica telefonul.Softul ti-l poti lua de aici http://www.sammobile.com/firmwares/,gasesti versiune 4.1.2 din Octombrie 2013 sa stii, daca te-am ajutat si daca mai ai nelamurir ma poti cauta sau imi poti lasa un mesaj.Salut si mult succes!

4 răspunsuri:
| justyoung9 a răspuns:

Cred ca ii trebuie un update de software, pe care probabil nu i l-ai mai facut demult.

| Krait800 a răspuns:

Incearca sa-l resiftezi manual,adica:apasa in acelasi timp pe volum sus+power+home button, dupa o sa-ti apara un meniu simplu, folosesti butoanele de volum sa navighezi in sus si in jos-dai pe wipe data factori reset-sau ceva asemanator-dai yes-*telefonul tau o sa piarda toate informatiile, adica o sa se resofteze :D
-daca nu merge dupa, inseamna ca are altceva
http://www.youtube.com/watch?v=2-ByijeWXKQ
faci ce face asta (y)

| GrigoRee94 a răspuns (pentru Krait800):

Ce spui tu aici este doar o resetare din fabrica, resoftare manual consta in a pune softul in ODIN happy, tot ce e stock recovery nu e resoftat ci doar resetare generala big grin, ce e ClockWork Mod Recovery atunci poti vorbi de schimbat soft happy

| pocaiala a răspuns:

daca ai noroc e din cauza softwaru-lui, trebuie schimbat androidul, te costa cam 50 de lei la Orange; daca nai noroc s-a ars placa de baza...asta te costa cam 200 lei una noua