| Playboyx a întrebat:

Am un Samsung Galaxy s3 si imi apare mesajul "not registered on network" si nu pot da niciun telefon, am dat restart la telefon, i-am dat reset din fabrica dar nimic, stie cineva ce trebuie sa fac ca sa mearga?

2 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Pune-ti un antivirus pe telefon si da o scanare e posibil sa ai virusi! Recomand eset mobile security!

| miTzuliK93 a răspuns:

Un tutorial video mai bun ca orice: https://www.youtube.com/watch?v=_Z6zTfe-sC4

sau

- Settings -> Wireless and Networks -> apasa pe Mobile Networks
- tine apasat butonul Home pentru 2 secunde, si dupa ce s-au scursacele 2secunde, fara sa iei degetul de pe butonul Home, tine apasat si pe Power pentru 15 secunde. Deci, pentru 15 secunde trebuie sa tii apasat pe amandoua.
- telefonul tau va licari de cateva ori si s-ar putea sa vezi un screen negru cu line 400; nu-ti face griji!
- acum telefonul ar trebui sa isi dea restart, daca ai urmat corect intructiunile; daca nu isi da, fa treaba cu tinutul apasat pe butoane din nou.

In orice caz, in primul rand, iti recomand sa incerci metoda din video, si abia dupa pe a doua.