| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Trend Lite si am multe aplicatii pe el si multe poze si o groaza de chestii neutile pe el.Intrebarea este, cum pot sa il resetez? Adica sa fie ca atunci cand l-am luat (fara nimic in el) dar totusi sa mai fie in garantie si sa aiba aplicatiile Orange(sunt pe Orange).

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti reseta telefonul din meniul acestuia urmand pasii Setari - Copie de rezerva - Resetare. De asemenea, este necesar sa te asiguri ca ti-ai salvat datele de pe telefon pentru a nu le pierde. Aplicatii preinstalate Orange vor ramane in telefon.

O zi buna,
Orange Helper

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-s7390-galaxy-trend-lite/

http://factory-reset.blogspot.ro/......-hard.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Toate cele bune!

| dSabYn a răspuns:

Mergi la setarile telefonului si dupa apesi pe Copie rezerva si Resetare debifezi acele casute si dai la Revenire date din fabrica..sau daca nu il opresti si in timp ce il pornesti tii apasat pe volum UP+buton Home+ buton power/blocare. sper ca te-am ajutat cu ceva.winking