| DannielZMF a întrebat:

Am un Samsung Wave Y si de 2 zile tot imi apare o eroare. se stinge ecranul si apoi apare ceva pe galbel si albastru cu mesajul "UPLOAD data to PC" si trebuie sa ii scot bateria si sa il reaprind.
ce pot sa ii fac? am descarcat Kies si nu stiu cum sa procedez.
PS: am telefonul de 6 luni.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deschide Kies.Si cand iti cere, sus in stanga sa conectezi un dispozitiv, baga cablul USB.Conectat la telefon.Asteapta sa se conecteze.In dreapta jos iti arata o bara care se incarca.Asteapta sa termine, oricat ar dura.Sus in stanga ai fotografii, video, contact.Vezi ce se intampla cu acel UPLOAD care ti-l cere.Ai undeva pe mijloc sincronizare. Dupa ce s-a conectat.Bifeaza.Inchide Kies.Scoate telefonul apoi repeta operatiunea de mai inainte.Lasa-l sa se sincronizeze.Vezi bara de jos dreapta. Sper ca te-am ajutat.Succes.

| Puiu95 a răspuns:

Kies este o prostie, adica daca nu sti sa il folosesti.Cel mai bine e sa te duci cu el de unde l-ai luat daca inca mai ai garantie si sa le zici sa ti-l faca.Sau ai putea sa il duci la un din asta de reparat telefoane si sa le zici sa ti-l "FLASHUIASCA". Succes!(funda?)