| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Alcatel cu clapetă. E pentru o persoană în vârstă, care are probleme cu vederea. Aș vrea, dacă se poate, să măresc numele contactelor din agendă.

Ar mai fi o problemă: în momentul în care ridică clapeta, telefonul răspunde automat apelului și nu are cum să știe cui îi răspunde. Cum să dezactivez această obțiune? Am intrat la setări și nu am dat de nimic mulțumitor.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum il cheamă pe telefon?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Pe telefon îl cheamă Alcatel 2051 Dual Sim.

| Catrice a răspuns:

No bun, daca tu crezi ca e numa un model Alcatel cu clapetă, sa fii sănătos.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Chiar nu am considerat că mai contează modelul. Acum că mă gândesc mai bine, îți dau dreptate. E un Alcatel 2051 Dual Sim.
Sănătoși să fim toți! happy

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai manualul/instrucțiunile de la el?

| Liviu a răspuns:

Sigur se poate, setari, fonturi, in engleza " Setting " '"font size " si de acolo red ca poti gasi happy

| anonim_4396 explică (pentru Liviu):

Nu apare nimic de genul. Cred că nu are obțiunea asta. Totuși, problema cea mai mare e că răspunde automat la apeluri și mă gândesc că TREBUIE să existe o modalitate prin care să dezactivez asta. Oricum, mersi frumos happy

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"E pentru o persoană în vârstă"

e chiar bine dacă răspunde automat la ridicarea clapetei!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intră la Setări - Setări ecran, asta pentru mărirea fontului scrisului, iar apoi din nou la Setări - Setări apel și acolo găsești toate opțiunile răspunsului la apel și la ecran.