| Neddy a întrebat:

Am un telefon care suna incontinuu cu numar ascuns. Cum fac sa nu mai sune asa?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In setari, la (depinde de model) ceva configuratie apel trebuie sa ai "ID apelant". Acolo, ai trimite ID (se vede nr) si ascunde ID. Bifeaza "trimite".
E posibil ca meniul telefonului tau sa arate altfel insa, orienteaza-te dupa ceva asemanator.

| Neddy explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult, o sa incerc

| Celcareajuta a răspuns:

Cauti la setari sa nu ai activat ceva gen Numar privat happy

| Neddy explică (pentru Celcareajuta):

N-am gasit nimic in setari

| Celcareajuta a răspuns (pentru Neddy):

Salveaza tot ce ai pe el pe PC, poze, contacte...Dai o resetare la setarile din fabrica apoi incearca

| Neddy explică (pentru Celcareajuta):

Daca dau resetare la setarile din fabrica, imi sterge si contactele de pe sim?

| Celcareajuta a răspuns (pentru Neddy):

De pe sim nu, din memoria telefonului da

| Neddy explică (pentru Celcareajuta):

Mersi mult, daca nu merge varianta cu ID apelant, o sa incerc varianta ta.

| denisadeny121 a răspuns:

Cauta in setari