| GabryeluL a întrebat:

Am un telefon Huawei p9 lite care mi-a ajuns ieri. De ce in setari vad ca are 1, 7 gb RAM cand in specificatii se spunea ca are 2 Gb Ram? Ce spuneti sa il returnez?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Asa cum a spus si Petrut, este rezervată pentru sistem; pentru a naviga prin meniul telefonului.
Memoria ram te ajută să tii deschise mai multe aplicații si sa navighezi printre ele. Altceva nu face memoria ram. Dar cu cât ai avea mai multe, cu atât se încălzește aparatul mai repede, deoarece solicită procesorul mai mult. Si dacă procesorul nu este un Snapdragon, atunci s-ar încălzi si mai mult. Procesorul de mai sus este lider în domeniul telefoanelor.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Am văzut că s-a fabricat si varianta cu 3gb ram.
http://m.gsmarena.com/huawei_p9_lite-7983.php
Cred că diferența de pret nu ar fi prea mare.

| OnePiece a răspuns:

E ok, frate.

| iwefgOficiall a răspuns:

Restu 300 de mega este rezervat de sistem.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Cu atâta memorie RAM nu prea poți trăi, nici cu 2 de abia