| Rares2k17 a întrebat:

Am un telefon J5 2017 si mi s-a rupt un anumit,, pin,, de pe mufa de incarcare si acum nu se mai incarca deloc, se poate schimba doar mufa sau e neaparat sa schimb toata placa de baza?

Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

Depinde de service-ul la care te duci. Normal ar trebui schimbata doar mufa ca nu e mare lucru. Cel mai bine ar fi sa te duci la un service GSM sa intrebi, ei iti pot spune cel mai sigur cum se procedeaza.

| Rares2k17 explică (pentru crysty1222):

Cineva mi-a spus ca ar putea fi chiar de la placa de baza si mufa sa nu aibe nimic, dar eu am vazut cum s-a rupt un anumit,, pin,, de pe ea

1 răspuns: