| geogeo123 a întrebat:

Am un telefon LG gd330 si intr-o zi a inceput sa-mi mearga tastele din partea stanga cam greu trebuia sa apas tare ca sa mearga (celeleante taste de la mijloc si din dreapta mergeau, iar acum nu mai imi merge deloc acele taste din stanga l-am scapat de cateva ori in zapada si odata in apa (cand a cazut in apa i-am scos bateria repede si l-am pus la caldura si l-am lasat de la ora 20:00 pana dimineata,si mergea, ce poate avea, cum pot rezolva problema? dacal descaf sil curat merge? funda celui ce-mi zice ce sa fac!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice ca ii mai bine sa-l duci la reparat.

Răspuns utilizator avertizat
| gmxromania78 a răspuns:

O singura solutie ai: Cumpara alt touchscreen (nu alt telefon ci alt touch) sau un alt display. Aceasta problema am avut-o si eu dar i-am schimbat touchscreen-ul si apoi a mers super bine, fara nicio problema! Deci daca te pricepi schimba-i display-ul, daca nu stii mai bine nu te baga ca poate-l strici si mai bine te duci la cineva care site sau cel mai bine la un service... ca nu poate sa te coste mai mult de 50-100 Lei!