| AdElYnLupu a întrebat:

Am un telefon LG T520 dual sim, l-am cumparat, cu cateva zile in urma nu mergea deschis, l-am bagat la incarcat si arata 35% baterie, si intr-o 1 ora s-a incarcat tot, are ceva? trebuia prima incarcare de 12 ore?

2 răspunsuri:
| Andrei1099 a răspuns:

Nu neaparat, bateriile astea nu mai au nevoie de asa zisa "formatare". Eu am avut un LG t500 si il bagam cam 3 ore la incarcat si ma tinea aproape o saptamana.

| nikolnikol99 a răspuns:

Da trebuia lasat sa isi formateze bateria si asta se intampla in 12-24 ore