| costeabocos a întrebat:

Am un telefon Microsoft Lumia 535 si de cam 2 luni de zile am o problema pe care nu o pot rezolva, deci cand intru pe Microsoft Jocuri imi spune "Avem probleme la conetarea la Magazin in acest moment, incercati din nou peste 1-2 min, deci nu inteleg dc imi tot spune asta...sunt conecatat la internet, am cautat prin setari prin tot telefonul si nu pot sa fac ceva sa imi mearga. Sper sa ma puteti ajuta voi!
Help!

Răspuns Câştigător
| TbXingeras a răspuns:

Trebuie sa iti faci un cont my family dupa aceea poti descarca orice

| costeabocos explică (pentru TbXingeras):

Deci nu inteleg cum trebuie sa fac contul asta!
Imi spune sa bag un mail a unui parinte...si cica trebuie sa accept de pe mailu pe care il pun, intru pe mail si dau accept, cind ma uit imi arata ca nu am acceptat am incercat sa bag alt mail tot la fel!
Poate nu fac eu cum trebuie?

2 răspunsuri:
| TbXingeras a răspuns:

Intra pe contol Microsoft si adauga parinte cu o adresa apoi intrii pe ea si accept apoi intri iar pe cont- ul Microsoft si adaugi copil dar cu o alta adresa si faci la fel accepti si daca nici asa nu merge vezi ca ai undevabin dreapta ceva gen setari si gasesti ceva de genu invizibil si dai acolo daca nici asa nu merge da la magazin play aplicatia din tel. Si o sa iti arate ceva gen trebuie sa activezi my Microsoft apesi ok si citesti instructiunile