| Ionascu_Iulian_1994 a întrebat:

Am un telefon Nokia lunia 800 si vreau sa-mi cumpar cartela. Trebuie obligatoriu de la Vodafone? Sau merge si orenge daca trebuie obligatoriu Vodafone cum pot face sa mearga si pe Orange? Nu este dualsim funda.!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM dacă telefonul tău este codat sau nu sad

Trebuie să încerci cu câte o cartelă ( de împrumut ) de la fiecare reţea ( sau la cea pe care vrei s-o foloseşti!

Dacă NU este codat, atunci poţi să-ţi cumperi o cartelă în reţeaua dorită.
Dacă este codat pe o anumită reţea, atunci trebuie să-l duci la un Service pentru decodare sad

Toate cele bune.

| AnonimusGate a răspuns:

Păi dacă este neverlock atunci merge orice cartelă, dacă este cumpărat de la Orange merge cartela oange dacă de la Vodafone ințelegi tu, dacă este Orange si vrei să pui cartelă Vodafone trebuie să-l duci la un service, ți-l vor debloca cu 50-100 de lei și va merge orice cartelă.