| Costei_Calin_1993 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy mini 2 jena android 2.3.6. nu imi merge wi-fiul a mers dimineata si acum imi arata ca se obtine adresa IP si nu se conecteaza am incercat sa-l duc la setarile din fabrica dar tot asa face
am un laptop care se conecteaza si merge fara probleme deci nu-i de la router

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca mai multe metode :
1. Să închizi telefonul şi routeru-l, apoi le redeschizi şi refaci căutarea...

2. Să resetezi router-ul şi să ştergi lista de nume hotspot ( din telefon ), apoi să refaci căutarea...

3. Să încerci să faci update de soft ( la telefon )...

4. Să încerci să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset"...

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Costei_Calin_1993 explică (pentru bursuc001):

Am dat factory reset si tot nu-l accepta

| bursuc001 a răspuns (pentru Costei_Calin_1993):

Încearcă cu fiecare metodă explicată mai sus...

Alte idei NU mai am, sorry sad

O zi frumoasă.

| IonutGaby a răspuns:

Incearca sa reinstalezi soft-ul, daca mai ai garantie du-te cu el sa vezi ce are, daca nu ai te duci la un service.