| RazvanelStefanel a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy trend lite si imi merge jocul modern combat 4 foarte bine cu un lag foarte mic aproape ca nici nu-ti dai seama nu e routat telefonul dar nu pricep de ce real racing 3 merge cu lag maree gta vice city nici nu se deschide gta 3 merge mai greu ca real racing fifa 2014 merge foarte bine asphalt 8 merge dar cu un lag mediu asphalt 7 la fel dc se misca toate asa? daca imi merge modern combat dc nu merg astea fb?

Răspuns Câştigător
| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Jocurile enumerate mai sus cer un Cpu minim un dual core la 1ghz si 1 gb ram.Galaxy trend lite are 512mb ram din cate stiu si gpu acestui telefon nu este cel mai performant.Cpu si gpu nu poate duce un grafici 3d intense.