| ScoobyTPU a întrebat:

Am un telefon Vodafone Smart Prime 6 si am introdus in el o cartela SIM de Orange pentru a vedea daca aceea cartela mai este valabila.
Mi-a fost cerut un cod pin ( care avea 10 incercari ) am introdus codul clasic al celor de la Orange 0000 de 10 ori, crezand ca dupa imi va cere codul puk pe care il aveam, dar aparent mi-au fost blocate toate retelel mobile.
Ce pot face?

* Codul acela cu 10 incercari se numeste SIM ME

1 răspuns:
| SynapseNinja a răspuns:

În opinia mea, cred că e o problemă cu cititorul de SIM sau ceva cam pe acolo. Eu zic să te duci la un sediu ceva Orange sau Vodafone să îi întrebi dar pentru asta trebuie să aștepți până miercuri (că mâine e închis)