| sorinalex a întrebat:

As dori sa imi recomandati un telefon care sa fie bun pentru net. Nu ma intereseaza deloc cum ruleaza jocurile, dar aplicatiile gen twitter sau instagram as vrea sa mearga bine. Ca sistem de operare credeti ca Android este mai bun pentru net? Buget intre 600-1000 RON. Gasesc ceva bun la pretu' asta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| heAdgN a răspuns:

Nou sau SH?
Sunt foarte multe telefoane calumea la acest buget.
Cauta pe eMAG.
Tot ce are memoria interna de peste 15 gb si 2 gb memorie + un procesor bun este perfect pentru toate.
Exemple:
-ZenFone 2
-Htc
-Samsung
-Alview
-Huawei

| sorinalex explică (pentru heAdgN):

Nou. Multumesc pentru ajutor. Dupa criteriile expuse de tine l-am ales pe asta, da' ma mai gandesc...pare ok All View asta: http://www.emag.ro/......DHZ6RMBBM/

8 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Uite,aici ai o lista, alege orice, pentru net toate sunt ok. http://www.emag.ro/......et-uri.php section_CMP-45_752

| George_Sima_2000 a răspuns:

Indicata ar fi să aibă un procesor minim dual kore(2 procesoare), și un sistem de operare android deoarece are m-ai multe aplicați disponibile, am un Lenovo A 2010 nou nouț dacă te interesează

| sorinalex explică (pentru George_Sima_2000):

Multumesc pentru informatii. Nu, vad ca modelul asta are doar 1 GB de RAM, prefer ceva mai puternic.

| George_Sima_2000 a răspuns (pentru sorinalex):

Are qoad core(4 procesoare) 1g fiecare, deci... Nu-ți lua Allview că o să plângi

| sorinalex explică (pentru George_Sima_2000):

Atunci ce marca imi recomanzi?

| George_Sima_2000 a răspuns (pentru sorinalex):

Samsung s4