| amuitat a întrebat:

As vrea sa cumpar Xiaomi Redmi 3s de pe emag.ro
Intrebarea este, o sa vina in limba chineza si fara google play cum am vazut in unele review-uri sau in varianta europeana cu limba romana si google play instalat?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am luat mi4c si a venit cu ROM Global.

| tpuuser999 a răspuns:

Exista 2 sau 3 ROM-uri pentru telefoanele Xiaomi: China, Europa si inca unul (?). Cele de la eMAG probabil vin cu ROM-ul de Europa (care include si limba romana), pentru ca altfel se vaitau multi la reviewurile de pe site. Ideea e ca poti sa-l resoftezi cu varianta de Eu. La fel daca vrei sa-i faci update in caz ca apare vreunul, nu merge automat si trebuie sa-l descarci de pe situl MIUI.

Eu mi-am luat un Redmi Note 4 64Gb cu 900RON de la mobileshop.eu - e un magazin din Slovacia cu oferte foarte bune, fac livrari si la noi. A venit in 4 zile, si meniul era in romana.

| tickey a răspuns:

Produsul daca a fost importat in mod corect, inseamna ca e varianta europeana. Orice producator are 2 tipuri de productie. Cel pentru piata interna si cel pentru cea externa care difera de zona de export.