| anonim_4396 a întrebat:

Astazi a plouat foarte tare si cred ca mi-a intrat niste apa in telefon.Am un Lg L5 si imi arata ca am castile bagate in permanenta si se aude doar in casti. Nu mai merg cele doua butoane de volum si butonul din mijloc. Ce e de facut?

8 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Daca ti-a intrat apa nu crezi ca normal ar trebui sa scoti bateria si sa lasi telefonul sa se usuce?

| Nelu62 a răspuns:

Primul lucru scoate acumulatorul!

| Zdog a răspuns:

Pune-l in orez. Orezul absoarbe apa.

| Tgv a răspuns:

A plouat foarte putin pe el, adica il avea in buzunar si cand l-am scos avea doar putina apa pe husa, absoarbe orezul apa din interior?

| Vyo19 a răspuns:

Ii scoti bateria si il scufunzi in orez (cu tot cu baterie) lasa-l o zi si o noapte. Sper sa iti reuseasca. Succes!

| Iconaru_Madalina_1978 a răspuns:

Scoate tot:bateria carcasa si cartela si lasa-l sa se usuce

| Matei_Bianka_1995 a răspuns:

Pune telefonul intr-un castron cu orez si lasa-l o zi acolo, orezul va absorbii apa din telefonul tau

| Shadou21 a răspuns:

Am avut aceiasi problema, atunci mi-am luat alt telefon dar nu l-am aruncat pe acesta si dupa ceva timp si-a revenit.Probabil s-a uscat apa din el.