| Minimalistul a întrebat:

Astazi am dezactivat contul de yahoo dar vreau sa il reactivez. Introduc id-ul si parola si se deschide pagina asta: http://i.imgur.com/lvFYO1y.png.
Faza e ca eu nu am nevoie de nici una dintre optiunile de mai sus, chiar si asa am dat pe fiecare sa vad daca reusesc ceva si toate ma duc la Help Center. Acolo le-am scris celor de la Yahoo.
Cand o sa primesc un raspuns?
Repet, vreau doar sa imi reactivez sau sa pot sa il accesez.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Contul yahoo dezactivat se sterge automat NU se mai poate reactiva! Nu e ca la facebook... happy

| Minimalistul explică (pentru lpavel):

Problema e ca se sterge dupa 90 de zile, timp in care eu nu mai pot utiliza acelasi id.

| Minimalistul explică (pentru lpavel):

Si pot sa il reactivez: http://i.imgur.com/7slVnM1.png. Acolo e un video in care arata cum se logheaza si apare un buton cu reactivate (parca), dar mie imi arata imaginea aia de mai sus (cu ce ma pot ei ajuta). Si imi spune ca nu pot sa imi resetez parola online.

| lpavel a răspuns (pentru Minimalistul):

Poate asa a fost candva... din cate stiu eu cand dezactivezi se sterge si contul, sper sa gresesc. Incearca sa iei legatura cu ei poate iti raspunde cineva...

| Minimalistul explică (pentru lpavel):

Problema rezolvata. Le-am scris si am primit un e-mail pe adresa de rezerva cum ca au incetat procesul de stergere a contului si mi-au dat o parola noua ca sa pot sa ma autentific.

| lpavel a răspuns (pentru Minimalistul):

Imi pare bine pentru tine iar pentru mine bine de stiut! happy