| Oslobanu_Felix_1993 a întrebat:

Astazi am fost sunat de o gramada de ori de cineva,cu numar ascuns,si cand raspundeam ori nu se auzea nimic,ori era un barbat care injura.
Am vazut si un apel din strainatate cu pefixul +44, care cred ca e din Anglia.Am fost sunat de 19 ori cu numar ascunscam din 30 in 30 de secunde. Poate fi un virus sau ceva?

5 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Nu există virus pe linia telefonică. Dacă primești apeluri din străinătate și de pe numere ascunse, instalează aplicația "call blacklist"(Magazin play). Activează blocarea numerelor necunoscute și adaugă la lista neagră numerele din străinătate, foarte simplu.

| Apollo007 a răspuns:

Prefixul acela +44 e de Anglia. Instaleaza o aplicatie din google play daca nu ai una pe telefon si blochezi numerele necunoscute si orice numere nedorite care te deranjeaza.

| Zsolt15 a răspuns:

Pot fi multe chestii, numere cu suprataxa etc. Fa ce fac si eu nu raspunde la numere necunoscute, daca persista blocheaza-l

| Oslobanu_Felix_1993 explică:

Pai am blocat, si ttelefonul tot continua sa sune, oricum nu am mai incarcat telefonul de un 1 an, plus ca nu am abonament, deci cred ca suprataxele nu sunt o problema, acum selevtat optiunea din setari de a nu mai primi apeluri private sau care nu sunt in lista mea de contacte.

| anonymousgirl17 a răspuns:

Nu exista un virus pe linia telefonica.
nu le raspunde oamenilor cu numar ascuns sau cu alte prefixe decat : +407