| 44566555 a întrebat:

Astazi mi-a cazut telefonul deja spart din mana si am observat ca in locul spart (undeva in dreapta sus) a aparut o pata neagra de cam 2 cm patrati. Luni il voi duce la reparat, dar am o intrebare:
Credeti ca v-a supraviețui daca nu-l repar? O sa se agraveze? Pe mine acum nu ma deranjeaza, dar daca se inchide de tot o sa-l repar, întrebarea:
Credeti ca o sa-l pot repara daca se duce de tot display-ul?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Da, o sa iti schimbe display-ul cu altul nou.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se poate repara. Dar, din cate observ, nu prea ai grija de el. Cate telefoane ai mai spart pana acum?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Salvează ce ai în el pe net undeva.
2. Eu am încercat o asemenea reparație și mi-a spus că costă cât unul nou.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Salut, depinde ce telefon ai. Daca ai Samsung si era sparta doar sticla, reparatia era mai ieftina. Daca au aparut deja pete negre, trebuie inlocuit tot display-ul.
Cel mai bine, apeleaza la un service sa iti faca o constatare, ai mai jos niste adrese:

https://www.mobitel.ro
https://www.servicegsm.info