| KLLO a întrebat:

Ati comandat telefoane sau alte lucruri de pe< Banggood.com> sau situri asemanatoare si daca da cum a fost transportul? Sunteti multumiti? Dati bani in plus sau e free pentru ca am vazut niste tel. cu free shipping.

3 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Mi-am cumparat eu o husa de pe Banggood si totu a fost okay. A venit intr-o luna.

În cazul în care primiţi un colet ca urmare a unei comenzi efectuată prin Internet, corespondenţă, telefon sau telechat, eliberarea bunurilor se poate face cu scutire de la plata taxelor vamale numai dacă valoarea globală a bunurilor nu depăşeşte valoarea de 150 EURO.

În situaţia în care valoarea globală a bunurilor depăşeşte valoarea de 150 EURO eliberarea acestora se poate face numai cu achitarea taxelor vamale.

Bunurile primite ca urmare a unei comenzi efectuată prin Internet, corespondenţă, telefon sau telechat, pot fi eliberate cu scutire de la plata TVA-ului, numai dacă valoarea globală a bunurilor nu depăşeşte valoarea de 10 EURO/trimitere.

| KLLO explică (pentru Zaygon):

Mersi da nu stii cat costa taxele vamale? si referitor la ultimul paragraf, statul roman imi aplica TVA pentru bunul cumparat daca acesta costa >10 euro? deci inca 24 % din valoare produsului?

| Zaygon a răspuns (pentru KLLO):

Taxele vamale sunt in functie de produsul cumparat. TVA-ul se adauga la pretul produsului. Drci inca 24%.