| AndriciTpu a întrebat:

Acuma cateva saptamani mi-am luat un Samsung S5230 Star 1 de pe internet... cine are telefon cred ca stie ca pot sa pun parola pentru a intra in albume mesaje si ce doresc. Acuma problema este ca daca doresc sa pun trebuie sa stiu parola si nu o stiu. vreau sa schimb parola dar imi trebuie pe cea veche. cu vanzatorul nu mai am cum sa iau legatura. imi spune cineva cum as putea sa aflu parola?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Vezi daca merge un hard reset:
http://www.hard-reset.com/samsung-s5230-star-hard-reset.html
AI grija, o sa ti se stearga mai tot=numere de telefon si poze, etc. Daca nu merge incearca sa cauti coduri de resetare, ar trebui sa functioneze si fara parola deoarece astea chiar au o parola "default" gen 000..etc.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cred ca cel mai probabil daca ai putea sa dai un reset total la telefon (sau macar reset la setari) s-ar reseta si parola si din default nu ar fi parola sau ceva gen 000, 123.

| AndriciTpu explică (pentru CM7YRE):

Ca sa resetez setarile imi cere parola... si da am incercat tot felul 1234567 1234 000 multe chestii si nu merg.

| AndriciTpu explică (pentru CM7YRE):

Iti multumesc mult! am reusit big grin

| CM7YRE a răspuns (pentru AndriciTpu):

Vezi daca merge un hard reset:
http://www.hard-reset.com/samsung-s5230-star-hard-reset.html
AI grija, o sa ti se stearga mai tot=numere de telefon si poze, etc. Daca nu merge incearca sa cauti coduri de resetare, ar trebui sa functioneze si fara parola deoarece astea chiar au o parola "default" gen 000..etc.

| pikaღ a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema dar am incercat metoda lui CM7YRE am rezolvat laughing