| mihaelaavirvarei a întrebat:

Allview V1 Viper i vs. Samsung Galaxy Core.
Care telefon e mai bun si de ce?

Răspuns Câştigător
| omulpaiangan a răspuns:

Eu mi-am comandat viperul ( v1) si trebuie sa imi vina. Am inteles ca este un telefon performant la un pret acceptabil (1000lei). Are ecranul mai mare decat core si camera mult mai performanta, in plus ca filmeaza 720 si vede 1020 pe cand core este de 2 ori mai slab la subiectul "camera". Dar core are internet mai rapid doar daca il folosesti prin cartela (gen nu astepti 5 sec sa ti se incarce fb, astepti 2, nu prea interesant, nu?) happy Parerea mea e Allview. In plus ca primesti gratis 3 capace de culori diferite si o folie de protectie. Allviewul este copia estetica fidela a telefonului Nexus 5. Din partea cu touchcreenul daca te uiti pare a Nexus curat (tel de 17milioane).

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca procesor este mai bun V1 si este dual sim. Samsungul are in plus 4 G. V1 are si ecranul mai mare si camerele mai bune. Nu stiu ce sa zic. Depinde si in ce retea vrei sa-l folosesti. La Vodafone are 4 G.

| OnuOnulică a răspuns:

Samsung Galaxy Core
Are un pret mai bun de cat V1 Viper.
Display-ul e la o marime perfect. La v1 viper parca e prea mare si in unele cazuri te incurca...

Si lucrul cel mai important e ca Samsung este o firma mult mai rezistenta si mai buna de cat Allview.

| valentingb a răspuns:

Nu prea poți să le compari, sunt două modele foarte diferite. Nu văd să aibă vreunul 4G, nu știu ce fumează uniihappy
Ți-aș recomanda Allview pentru că e o firmă bună și prețurile sunt mici în comparație cu ceea ce primești. Samsungul e mai ieftin dar mult mai mic, camera mai slabă, e un fel de versiune mini, și are și un aspect de vechitură. Totuși gândește-te dacă ai nevoie de atâta putere de calcul și dacă îl scapi în cap sau îl pierzi...ce te faci? Riști banii ăștia? Sunt și alte modele mai ieftine și foarte bune la ambele firme, mai ales la Allview.

| dinucristian2000 a răspuns:

Dupa parerea mea mai bun e Samsung galaxy core pentru ca are mai multa putere in el. este optimizat mult mai bine decat acel Allview si are mult mai multe lucruri interesante... daca vrei mai multe informatii intra pe gsm arena si compara-le