| dbourosh a întrebat:

Buna,am de ales dintre Samsung galaxy s3 si Samsung galaxy s4 mini.La proprietati mi se par la fel, dar voi ce ziceti?
Care merita sa-l cumpar?
Initial am vrut S3 dar cind am vazut ca sunt la acelasi pret nu stiu ce sa aleg...
Ajutati-ma!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Endrew a răspuns:

S3 este mai bun decat S4 mini.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5375&idPhone2=4238
Ma refer la Camera, ecran, viteza de net Wi Fi,
Ambele au upgrade oficial la 4.4.2 KitKat.
Singurul avantaj la S4 mini este procesorul, un Dual-core 1.7 GHz Krait, iar s3 Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9.
Tot S3 mi se pare mai bun deoarece procesorul este Quad-core, iar la S4 mini este un dual-core.

| hp8510p a răspuns (pentru Endrew):

Nici s3 nici s4 mini nu au primit update la KitKat

| Endrew a răspuns (pentru hp8510p):

Update-ul la KitKat este planificat, nu a aparut inca.

| hp8510p a răspuns (pentru Endrew):

Stiu asta...dar pentru s3 probabil nu va fi lansat

| dbourosh explică (pentru Endrew):

Mersi mult de raspuns...
Dar totusi mai am o intrebare. Esti suta la suta sigur ca S3 are update la kitkat? Si daca da, spune-mi te rog cam cind crezi ca va aparea?

8 răspunsuri:
| Endrew a răspuns:

Sunt 100% sigur ca o sa apara acel upgrade deoarece din ce in ce mai multi oameni au cate cu Galaxy s3 sau s4.Pentru ai face fericiti pe proprietarii acestor telefoane, si de a-si face reclama, ei v-or scoate aces update.Am citit cu mult timp in urma ca v-or scoate upgrade-ul la s3 imediat dupa Note 2.Acum cateva zile upgrade0ul la 4.4.2 la Note 2 a fost scos.Cel mai probabil update-ul la S3 o sa apara in luna Mai.

| dbourosh explică:

Endrew totusi inca mai vreau sa te intreb ceva...am o prietena care are S3 si cu android 4.1.2 si sta asa deja de 6 luni ...nu stii ce ar putea sa faca?
Am inteles ca update-urile vin mai greu la s3?

| Endrew a răspuns (pentru dbourosh):

Eu am un galaxy gio care update-ul maxim e la 2.3.6, Am intrat pe net, am descarcat un android de 4.2.1,l-am bagat e telefon si acum am 4.2.1 pe el.Merge perfect fara nici o problema.
Ar putea sa descarce Kitkat de 4.4.2 de pe net si sa si-l instaleze, varianta cyanomodgen.Am luat un adroid ca cel de la Samsung, nu unul clasic.
Odata ce ti-ai pus cyanomodgen nu mai ai update-uri ca la Samsung, parerea me este sa astepte pana cand cei de la Samsung scot asteptatul update.

| Endrew a răspuns (pentru Endrew):

Ala original de la Samsung arata exact ca cel de la S5, iar cel cu cyanomod arata ca androidul de la tabletele.